Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Puławach Maciej Smolak posiada prawo do podejmowania czynności na terenie apelacji lubelskiej w oparciu o art. 10 ust. 1 ustawy o komornikach sądowych. W przypadku złożenia wniosku o egzekucję poza właściwością miejscową, we wniosku egzekucyjnym należy zawrzeć oświadczenie o wyborze komornika zgodnie z treścią art. 10 ust. 3 ustawy o komornikach sądowych.

EPU ID: 2554

 

Komornik Kurów

WŁAŚCIWOŚĆ TERYTORIALNA:

24-170 – Kurów:

Barłogi, Bronisławka, Brzozowa Gać, Buchałowice, Choszczów, Dęba, Józefów, Klementowice, Kłoda, Kurów, Łąkoć, Marianka, Olesin, Płonki, Posiołek, Szumów, Wólka Nowodworska, Wygoda, Zastawie.

CZYM ZAJMUJE SIĘ KOMORNIK?

Komornikiem sądowym jest funkcjonariusz publiczny, działający przy konkretnym sądzie rejonowym. Do głównych jego zadań należy egzekwowanie długów od dłużników w oparciu o tytuł wykonawczy (egzekucyjny). Jest to tak zwana egzekucja sądowa. Skuteczny komornik realizuje orzeczenia sądu, czyli ściąga konkretną kwotę pieniędzy, która należy się wierzycielowi. W sytuacji, gdy dłużnik nie spłaca dobrowolnie długu, komornik może zająć jego majątek. Najczęściej są to pieniądze na rachunkach bankowych, ale może być to również nieruchomość. Komornik po przejęciu nieruchomości dłużnika sprzedaje te aktywa, a uzyskane w ten sposób środki wykorzystuje na spłatę zaciągniętego długu. Jeśli dłużnik nie posiada żadnego majątku, który mógłby zostać zajęty, komornik może również przeprowadzić egzekucję poprzez nakazanie pracodawcy dłużnika potrącenia określonej kwoty z jego wynagrodzenia. Jest to tzw. zajęcie wynagrodzenia za pracę. Komornik wysyła zawiadomienie o zajęciu wynagrodzenia do pracodawcy dłużnika, który jest zobowiązany do potrącenia określonej kwoty z wynagrodzenia dłużnika i wpłacenia jej komornikowi. Komornik następnie przekazuje pieniądze wierzycielowi. Skuteczny komornik zna dokładnie przepisy prawa i doskonale wie, jak działać, by pomagać osobom w potrzebie. Powinien też umieć poradzić sobie z wymagającymi ludźmi, a także zachować spokój w określonych sytuacjach (szczególnie pod presją). Komornik wykonuje swoje obowiązki na terenie konkretnego rejonu przypisanego do sądu rejonowego. Tylko w niektórych sytuacjach można wybrać komornika z innego rewiru. Szukasz skutecznego komornika w Kurowie? Chcesz odzyskać swój dług, a nic nie przynosi rezultatów? Mogę Ci pomóc! Zapraszam do mojej Kancelarii Komorniczej nr VII w Puławach. Działam przy Sądzie Rejonowym w Puławach. Co mogę dla Ciebie zrobić? Mogę odzyskać Twój dług poprzez: zajęcie rachunku bankowego, wynagrodzenia za pracę, nieruchomości (mieszkania, domu, biura), ruchomości, (telewizora, telefonu, komputera itd.), praw majątkowych np. udziału w spółce Twojego dłużnika. Zapraszam do kontaktu ze mną. Na wszystkie pytania z przyjemnością odpowiem.