Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Puławach Maciej Smolak posiada prawo do podejmowania czynności na terenie apelacji lubelskiej w oparciu o art. 10 ust. 1 ustawy o komornikach sądowych. W przypadku złożenia wniosku o egzekucję poza właściwością miejscową, we wniosku egzekucyjnym należy zawrzeć oświadczenie o wyborze komornika zgodnie z treścią art. 10 ust. 3 ustawy o komornikach sądowych.

EPU ID: 2554

 

Komornik Kazimierz Dolny

WŁAŚCIWOŚĆ TERYTORIALNA:

24-120 – Kazimierz Dolny:

Bochotnica, Cholewianka, Dąbrówka, Góry Trzecie, Jeziorszczyzna, Kazimierz Dolny, Męćmierz, Okale, Parchatka, Rzeczyca, Rzeczyca Kolonia, Skowieszynek, Wierzchoniów, Witoszyn, Wylągi, Zbędowice.

CZYM ZAJMUJE SIĘ KOMORNIK?

Najistotniejszym zadaniem skutecznego komornika jest realizowanie nakazów sądowych. Jest to egzekwowanie spłaty długu przez dłużnika (w oparciu o tytuł wykonawczy wydawany przez sąd). Komornik kontaktuje się z dłużnikiem wierzyciela i negocjuje z nim warunki spłaty długu. Może on wydawać ostrzeżenie, nakaz, a w ostateczności dokonać eksmisji. W swojej pracy komornik musi być bezstronny i niezależny. Może zdarzyć się tak, że dłużnik nie będzie chciał dobrowolnie spłacić długu. Wówczas komornik może zająć jego majątek, np. samochód, telewizor, kwotę znajdującą się na koncie bankowym, czy wypłatę. Następnie zajmuje się sprzedażą tych aktywów i spłacaniem długu wierzycielowi. Skuteczny komornik powinien bardzo dobrze znać często zmieniające się przepisy prawa. Od komornika wymaga się również umiejętności radzenia sobie ze stresującymi sytuacjami i trudnymi ludźmi, dlatego powinien być komunikatywny i odporny na stres. Dobry komornik musi być również dobrze zorganizowany i wydajny w swojej pracy. Szukasz profesjonalnego i skutecznego komornika w Kazimierzu Dolnym? Sprawdź koniecznie Kancelarię Komorniczą nr VII w Puławach. Jestem doświadczonym komornikiem sądowym zajmującym się egzekwowaniem należności dla wierzycieli poprzez zajęcie nieruchomości, ruchomości np. telewizora, rachunku bankowego, wynagrodzenia za pracę, praw majątkowych i wiele innych. Możesz również przedstawić swoje żądanie we wniosku. Chcesz dowiedzieć się więcej? Zapraszam Cię do mojej kancelarii.